Pan Bóg mi pokazał, że mój mąż jest Kimś najlepszym co mnie spotkało w życiu, że to On będzie błogosławił naszemu małżeństwu aby było szczęśliwe. Zostałam też wezwana do dalszej pracy nad sobą, nad relacją z mężem i nad naszym związkiem. Tylko w Bogu nasza siła Amen!

Pan pokazał mi w czasie kursu jak duży dar otrzymałam od Boga w postaci mojego małżeństwa. Zaspokoił też moje pragnienie bo bardzo chciałam aby mąż o pewnych treściach istotnych dla rozwoju miłości w naszym małżeństwie usłyszał od innych, a nie tylko ode mnie.

Kurs Wspólna Droga przyczynił się do lepszego zrozumienia żony, jej potrzeb i jej pragnień, oraz poznanie języka miłości jej jak i mojego.

Bóg działał podczas tych rekolekcji. Najbardziej przypomniał mi że moja żona jest dla mnie wyjątkowym prezentem od Boga. Prezent przyjmuję w całości i nawet jeśli mi się niezupełnie podoba to Bóg udziela łaski. Aby byli jedno.

Czuję, że ten kurs jest cennym prezentem dla mojego małżeństwa, który otrzymałam od samego Boga. Przekonałam się, a właściwie mam pewność że to Bóg przeznaczył mi mojego męża dla mojego uświęcenia;)

  1. Na nowo poznałam cel małżeństwa, jaką rolę w nim pełnię, że mam być świadectwem dla innych.
  2. Abyście byli jedno, zabiorę wam serce z kamienia i dam wam serce z ciała.

Po tym kursie zacząłem dostrzegać wszystkie zalety mojej żony. Wiem co jej sprawia przyjemność. Będę wiedział jak rozwiązywać wszystkie problemy jakie staną na naszej drodze. Jeśli w przyszłości choć część wiedzy wprowadzimy w nasze życie to będzie naszym sukcesem.

Doświadczyłam osobiście namacalnej obecności Pana Boga, dał mi poznać to jak chcę zmieniać i umacniać moje małżeństwo, to żebyśmy się dalej formowali we wspólnocie tak jak to robimy do tej pory, zrozumiałam też, ze to mąż ma być dla mnie najważniejszy a nie moi rodzice, dziecko czy inne osoby lub sprawy. Bóg zapłać za te osobiste refleksje, przemyślenia, świadectwa daje mi to siłę do tego żeby jakby na nowo poznawać potrzeby, odczucia mojego współmałżonka to żebyśmy się lepiej rozumieli, lepiej budowali swój dialog i coraz mocniej otwierali się na Pana Boga, słuchali go bo to on ma dla nas plan i ten plan jest najważniejszy.

Pan Bóg działa w sposób dla człowieka nieodgadniony często zaskakujący. Dla mnie i mojego małżeństwa piękne było poświęcenie czasu i uwagi sobie nawzajem, sprawom małżonka i małżeństwa. Dalsze owoce będą zapewne dojrzewały w późniejszym czasie, gdy Pan Bóg da wzrost i zapewne zaskoczy nas swoimi zmysłami i drogą którą nam przygotował.

Podczas tego kursu Bóg pokazał mi nad czym powinienem pracować w relacjach ze swoją żoną aby być bliżej Niego. Doświadczyłem również tego, że im bliżej jesteśmy Boga tym bliżej jesteśmy siebie.

Zrozumiałam jak bardzo Pan Bóg mnie kocha że dał mi tego właśnie męża. Po części zrozumiałam i poznałam potrzeby mojego męża, przebaczyłam jemu i sobie wiele rzeczy. Dzięki kursowi po 20 latach od przysięgi mogłam przeżyć tę przysięgę właściwie.

Odkryłem, że żona jest stworzona przez Boga dla mnie – to nie przypadek nas połączył. Wierzę, że oczyszczone serce, zapomnienie zranień, uleczenie ich wprowadzi nas na prostą drogę do Boga, że w Nim każdego dnia będziemy budowali swoje małżeństwo. Chciałbym podziękować Bogu, że nas skierował na wspólną drogę…

Bardzo uporządkowane treści. Wzorowe przygotowanie i organizacja. Wartościowe treści, rady i wskazówki, które pomogą nam iść wspólną tą samą drogą dzięki poznanym narzędziom i drogowskazom. Super pomysł i organizacji randki! Oby więcej takich kursów dla małżeństw!!!

Kurs ten pozwolił mi zrozumieć jak dużo mam gniewu i żalu za to co się w naszym małżeństwie wydarzyło, to mi bardzo przeszkadzało. Dzięki przebaczeniu i pojednaniu postaram się aby nasze małżeństwo podążało ku świętości. Małżeństwo zrozumiałam jako moje szczęście, teraz rozumiem, że najważniejsze jest szczęście mojego męża. Dziękuję Wam za ten czas.

Te rekolekcje pozwoliły mi odkryć miłość do mojego męża na nowo, przebaczyć mu to co jeszcze zostało nie przebaczone. Pozwoliły mi odkryć że mój mąż jest darem dla mnie od Boga.

Na kursie Bóg pokazał mi, że w naszym małżeństwie – w relacji z mężem – wcale nie jestem taka idealna jak mi się wydawało. Pokazał mi moje wady i błędy za co jestem Mu bardzo wdzięczna. To był bardzo owocny czas dla naszego małżeństwa.

O kursie ,,Wspólna droga’’ wiedziałam od 5 lat i za każdym razem prosiłam męża, żeby pojechał, ale on odmawiał. Chciałam, żeby ktoś z zewnątrz powiedział mu co robi nie tak. Dziś wiem, że to ja najbardziej potrzebowałam zobaczyć co robię nie tak! Dostałam proste, ale cudowne narzędzia do tego by to zmienić. Doświadczyłam miłości Bożej i uwierzyłam, że mój mąż jest najlepszym darem od Boga dla mnie. Pragnę iść z Nim dalej, aż do samej wieczności. Pragnę jedności z Nim i w Bogu.

Zobaczyłem i usłyszałem, że w rodzinie oraz ze współmałżonkiem można trwać zupełnie inaczej niż mi się wydawało. Teraz wiem, że to co daje mi Pan Bóg jest dobre i to mnie umocniło w codziennym życiu.

Dzięki uczestnictwie w kursie zacząłem doceniać żonę za małe czyny i gesty. Teraz wiem, że do wszystkiego możemy dojść razem poprzez drobne kroki. Wiem w jaki sposób mam postępować w naszym małżeństwie.

Dzięki rekolekcjom zrozumiałam męża, jego potrzeby i problemy. Wiem już jak z Nim rozmawiać i jak budować naszą codzienną wspólną drogę w zrozumieniu i miłości. Co najważniejsze, wybaczyłam i ,,wymazałam’’ z serca całe cierpienie i złość jaką czułam do Niego. Wiem, że teraz będzie nam się lepiej dogadać i zrozumieć.

W czasie tego kursu zrozumiałem ponownie jaki jest sens małżeństwa. Doświadczyłem łaski przebaczenia i zrozumienia mojej małżonki. Małymi krokami postanawiam trwać i umacniać moje małżeństwo i rodzinę.

W czasie trwania kursu wspólna droga nastąpiło moje nawrócenie, chęć powrotu na drogę Boga, trwania przy Nim. Pierwszy raz od 13 lat trwania mojego małżeństwa rozmawiałam z mężem bez złości, gniewu i kłótni. Odbyło się to w spokoju czego bardzo pragnęliśmy. Pierwszy raz też się wspólnie modliliśmy, jest to niesamowite uczucie. Tego nam brakowało. Dziękujemy wam za to:)

Chciałbym podziękować serdecznie za świadectwo prawdziwego życia małżeńskiego organizatorów, a także za odkrycie Boga jako źródła życia naszego małżeństwa.

Zacząłem chociaż trochę rozumieć ,,język” mojej żony, jej pragnienia i oczekiwania.

Kurs Wspólna Droga był bardzo potrzebny mi i mojemu mężowi. Czuję, że dzięki tym rekolekcjom zbliżyliśmy się do siebie i do Pana Boga, wróciliśmy do źródła i zajrzeliśmy do studni, do której dawno nie zaglądaliśmy. Kurs pozwolił nam przepracować nasze problemy.

Umocnił moją wiarę i naszą miłość małżeńską oraz otworzył mnie na działanie Ducha Świętego i potrzeby współmałżonka. Z serca Bóg Zapłać

W czasie kursu przypomniałem sobie o tym jak ważną rolę dla mnie odgrywa moja żona. Był to czas kiedy mogłem ,,zresetować” złe emocje i uświadomić sobie o złych przyzwyczajeniach, których nabrałem od początku naszego małżeństwa, a których nie dostrzegłem / nie chciałem dostrzec.

Poznałem małżeństwo na nowo, dowiedziałem się czego żona oczekuje. Wiem jak mam postępować. Rozumiem czego chce moja żona. Jak być blisko z żoną. Jak spędzać wolny czas. Jak postępować i dlaczego tu jestem.

  1. Zauważenie i poznanie potrzeb współmałżonka.
  2. Spędzenie wspólnie czasu.
  3. Dialog małżeński (wysłuchanie, zrozumienie).
  4. Przebaczenie sobie wzajemnie.