Rekolekcje ,,Emaus” pozwoliły mi odkryć moc Bożego słowa, skierowały na drogę Pisma Świętego i zrozumienia jak wielką ma ono moc. Chwała Panu za jego słowo! ,, Pan jest pasterzem moim, niczego mi nie braknie…”

Patrycja 27 lat.

Na kursie ,,Emaus” uświadomiłam sobie jak bardzo nie doceniałam ,,Słowa” które jest tuż obok. ,,Słowa” które jest samym Bogiem. Czytałam Pismo Święte ale dotychczas była to tylko historia. Teraz wiem, że to żywy i prawdziwy Bóg, który do mnie przemawia w swoim Słowie. Będę Je cenić ponad wszystko w życiu. Chwała Panu za prawdę którą odkrył On.

Irena 42 lata.

Doświadczyłam tego, że Pan Jezus Słowo, chce do mnie mówić przez Pismo Święte osobiście. Chce mnie napominać, przestrzegać i bronić. Czuję, że ten kurs otwiera mi umysł na Słowo Boże i poszerza moje serce bym bardziej kochała moich bliskich, przyjaciół oraz uczyła się kochać każdego człowieka, tak jak to robił nasz Pan. Czuję, że ten kurs jest kolejnym etapem w moim życiu, który pozwoli mi dojść do prawdy w poplątanych sprawach mojego życia. Czuję, że Pan Bóg tego chce dla mnie, bo chce mnie uzdrowić. Chwała Panu!

Bożena 37 lat.

Piękny czas na poznanie Jezusa Chrystusa w Słowie zawartym w Biblii, zwłaszcza w proroctwach ze Starego Testamentu, które tak słabo znamy. Ten kurs bardzo trafnie pozwala nam odkryć głębię zawartą w Słowie Bożym.

Ula 35 lat.

Dziękuję Ci Jezu że zaprosiłeś mnie na ten kurs, choć tak bardzo się wahałam. Myślę, że najbardziej zapamiętam słowa: Jezus – Słowo. Że Ty jesteś Jezu Słowem. Uświadomiłam sobie że Pismo Święte to nie jest tylko książka, ale to jest Jezus – Słowo które prowadzi w ciemności, koi ból, daje nadzieję i radość, leczy i prowadzi. Przyszłam na ten kurs aby się umocnić w swojej wierze, wzrastać. I dowiedziałam się że ta moc to jest po prostu Słowo które Bóg ma dla mnie.

Miałam problem z czytaniem Pisma Świętego, nie miałam chęci czytać, a jak już czytałam nie rozumiałam Go. Jeszcze przed kursem dostałam pragnienia czytania Pisma Świętego. Kurs minął szybko i z wielkim zafascynowaniem postanowiłam, że zrobię ołtarz Słowa w domu, taki z kwiatami i świecą. I będę czytała Słowo Boże z chęcią, zrozumieniem i ufnością w Nie. Moja miłość do Słowa Bożego została rozpalona podczas tego kursu. Chwała Panu!!

 Ola lat 26.

Pragnę podziękować Panu Jezusowi, za czas rekolekcji zwanych kursem Emaus. Potrzebowałam ponownego spotkania z Panem. Odświeżenia i utrwalenia wiedzy o Słowie Bożym, ale nade wszystko doznania działania Słowa na mnie tu i teraz i stało się to w ostatnim dniu. Upewnił mnie Pan, że tylko On jest moim Pasterzem, Jego mam słuchać i ,,wszystko mogę w tym, który mnie umacnia”. Namacalnie w cudnej perełce otrzymałam od Pana na zakończenie kursu.

Halina 65 lat.

Podczas kursu Emaus Pismo Święte stało się dla mnie prawdziwym i Żywym Słowem Bożym. Zrozumiałem, jak ważne jest Ono dla mnie w poznawaniu Chrystusa i zbliżaniu się do Niego. Przede wszystkim uświadomiłem sobie jednak, że każde zdanie w Słowie Bożym jest prawdą, jest aktualne i skierowane bezpośrednio do mnie. Że czytając i rozważając Słowo słucham samego Boga, który uczy mnie, pociesza, chwali ale też daje poznać moje wady, grzechy i słabości. Chwała Panu.

Michał lat 18.

Dziękuję Ci Panie Jezu, że dałeś mi czas, w którym mogłam zbliżyć się do Twojego Słowa. Moje serce pała radością i uwielbieniem, gdyż tylko Ty jesteś lampą w mym życiu. Pragnę by ona nigdy nie zgasła i oświetlała drogę mojego życia, ku wiecznej szczęśliwości z Tobą. W tych dniach rekolekcji przebywając drogę do Emaus a później do Jerozolimy zrozumiałam, że tylko Ty Panie masz słowa, które leczą, uzdrawiają, dodają odwagi do stawania się świętym. Mam szczerą wolę słuchać Twego słowa każdego dnia i świadczyć go swoim życiem.