Zobacz, co Cię czeka na naszych rekolekcjach.

konferencje

modlitwa

praktyka

wspolnota

Konferencje

Prowadzone są przez księży i świeckich, którzy osobiście spotkali w swoim życiu Jezusa, doświadczyli na sobie mocy Ewangelii i nie mogą już inaczej żyć.  Z tego powodu słucha się ich z zaciekawieniem, radością, ponieważ mówią ze swojego doświadczenia. Gwarantujemy brak nudy, ponieważ wszystkie treści ilustrujemy bogatymi przykładami, prezentacjami, plakatami, rekwizytami itp.

Modlitwy

W czasie każdego kursu jest czas na modlitwę indywidualną i wspólnotową. Chcemy uczyć Cię różnych rodzajów modlitwy, abyś potrafił zarówno odnaleźć się sam na sam z Bogiem, jak i również na spotkaniu modlitewnym czy wreszcie na liturgii Kościoła, która jest źródłem i szczytem chrześcijańskiego życia.

Praktyka wiary

Na naszych rekolekcjach staramy się, abyś głęboko przeżył głoszone treści. Dlatego bardzo często zapraszamy do podjęcia pewnych decyzji wiary, wyrażonych w konkretnych działaniach. Wiara to nie emocje („bo ja proszę księdza nie czuję Boga”), tylko decyzje, które przekładają się na nasze uczynki. Tego chcemy Cię nauczyć, abyś potrafił to, w co wierzysz przekładać na swoją codzienność, ponieważ wiara działa wtedy, kiedy ją praktycznie stosujemy. Jak nie stosujemy, nie działa. Proste, prawda?

Przyjazna atmosfera

Nie chcemy, abyś na naszych rekolekcjach czuł się samotny i zagubiony, dlatego bardzo nam zależy, abyś już od przyjazdu do nas poczuł się tu chciany, ważny i stał się członkiem naszej wielkiej rodziny. Z tego powodu bardzo dbamy o przyjazną atmosferę podczas wspólnych zajęć, posiłków czy integracji. Doświadczysz tu mocy wspólnoty i zobaczysz, że im bliżej Boga, tym bliżej innych ludzi.